Sanal ve Hazır Ofis Avantajları
09
Ara

Sanal ve Hazır Ofis Avantajları

Şubat 22, 2018

 

İş hayatında insanlara birçok açıdan çeşitli kolaylıklar sağlayan ve fiyat olarak uygun olan ofis türlerine sanal ofis denir.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, kişinin her alandan çalışmasına imkan tanıyan genel itibari ile freelance çalışan kişilerin tercih ettiği çeşitli avantajları içerisinde barındıran hizmete denir. Ofis adres şeklinde gösterilebilmekte ve sekreter gelen telefonları firmanın ismiyle açmaktadır. Bunun yanı sıra sanal ofisi olan kişi uygun ise sekreter karşı taraftaki müşteriyi ofis sahibine aktarmaktadır. Ofis sahibi müsait değilse müşterinin mesajı e-mail aracılığı ile ofis sahibine gönderilmektedir.

Sanal Ofis Ne İşe Yarar?

Ofis ve ofis koşulları olmadan çalışan insanların günümüz şartlarında kullandıkları çözüm sanal ofis olarak ifade edilir. Bu ofis şirket kurulumunu gerçek hayata geçirmek için gerekli olan resmi adresi sağlamaktadır. Bahsi geçen ofis sayesinde müşteriler ile prestij sahibi bir alanda karşılaşılır. Çeşitli meslek grupları herhangi bir ofise ihtiyaç duymadan varlıklarını sürdürebilmektedirler.

Home-office çalışanları, freelance çalışan, girişimci kişiler, proje bazlı iş yapanlar, İşinden dolayı sık sık seyahat edenler, müşteri ziyareti yapan, işi denetim, danışmanlık olan ve buna benzer mesleği olan kişiler sanal ofis kullanabilmektedir. Hali hazırda kişilere sunulan bu hizmet teslimatın tam zamanlı olarak yapılmasını, gelen telefonlara cevap verilmesini ve kargoların alınmasını, güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamaktadır.

Çeşitli ihtiyaçlara cevap veren sanal ofis aracılığı ile insanlar küçük detay işlere zaman ayırmadan ve bu teknik işlerden kaynaklı olarak zaman ve efor harcamadan işlerine odaklanabilmektedirler. Bu durum kişinin işinde daha verimli ve başarılı olmasını sağlamaktadır. Fakat kişinin bahsedilen süreçleri tek başına veya ekiple yönetmeye çalışması para ve zaman kaybına yol açmaktadır. Sanal ofis kişinin zamanına, verimliliğine ve bütçesine yaptığı güzel bir yatırımdır. Bireyi gündelik işlerin yoğunluğundan kurtaran bu hizmet birçok çalışan tarafından fazlaca talep edilmektedir.

Hazır Ofis Kullanımı

Yeni girişimciler dahil olmak üzere kurumsal hale gelmiş birçok firma tarafından tercih edilen hizmete hazır ofis denir. Kişi tercihine göre senelik ya da günlük olacak şekilde ofisini kiralama avantajına sahip olmaktadır. Bu ofisin sağladığı fırsatlar sayesinde işe odaklanmak, başarıya ulaşmak, angarya işlerden kurtulmak hayal olmaktan çıkarak gerçeğe dönüşmektedir.

Yeni bir ofis kurma sürecinde kişinin karşısına çıkan bütün angarya işlerin ortadan kaldırılmasını sağlayan hazır ofis hizmetidir. Temizlik, internet, stopaj ödeme, su, kira, elektrik, kira, ofis araçları şeklindeki angarya işleri yapmaya gerek kalmadan her şeyin önceden hazırlandığı ofis konsept olarak tanımlanır. Hizmet sayesinde kişi bu teknik süreci takip edip yönetmek zorunda kalmaz. Hal böyle olunca insanların işine odaklanması çok kolay bir hale gelmektedir. Birey tek başına ofis kiralamak istediği zaman bu süreçteki teknik yapılması gereken işleri tamamlamak zorundadır. Fakat bahsedilen iş ve masraflardan hazır ofis sayesinde kurtulmak mümkündür. Hazır ofisin kiralanması ile telefonlara firma ismi ile yanıt verilir. Bu işlemi sekreterlik hizmeti yapmaktadır. Bunun yanı sıra danışma, resepsiyon, kafe, kargo takip ve posta gibi hizmetler hazır ofis hizmetinin içerisinde yer almaktadır.

Sanal ofis ve diğer hizmet türlerini sağlayan, son zamanlarda popüler bir noktaya gelen Kamara kurulduğu günden bu yana bin dört yüzün üzerinde profesyonel kuruma hizmet sunmuştur. Birbirinden uygun fiyat seçenekleri ve yeni nesil ofis çözümleriyle müşterilerin karşısına çıkan firma her geçen gün yerini sağlamlaştırmaktadır. Profesyonel ekiple çalışan firma hakkında detaylı bilgi edinmek için iletişime geçerek merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Kaynak : http://www.hdteknohaber.com/sanal-ve-hazir-ofis-avantajlari/